Pages Navigation Menu

Вкусные и полезные рецепты от мамы

Роль дитячої літератури у процесі виховання

Роль дитячої літератури у процесі виховання

Значення дитячої літератури у комплексі заходів по вихованню є одним з найважливіших.  Завдяки особливостям пам’яті дитини, загальний зміст прочитаних книжок запам’ятовується фактично на все життя. Тому вибір книги для дітей є досить важливим процесом, який в значній мірі впливатиме на майбутній світогляд та свідомість людини.

Враховуючи величезну кількість дитячої літератури на полицях відповідних магазинів, досить важко обрати серед них по-справжньому змістовні твори, які виховуватимуть у маленькій людині вміння логічно мислити, закладатимуть основні моральні принципи та справлятимуть інші враження, що в кінцевому підсумку повинно сформувати належне сприйняття навколишнього світу.

Значна доля наявної літератури, окрім яскравих ілюстрацій, не має іншого наповнення. Слід зауважити, що у сприйнятті дитиною реальності до певного віку превалює підсвідоме, тому навіть не розуміючи змісту незнайомих ще слів з книги, дитина сприймає ритмічний малюнок та емоційне наповнення, що відповідним чином впливає на розвиток її психіки. Тому досить важливо не допускати читання дитині «пустих» віршів, позбавлених будь-якої логіки та змісту. В результаті це може призвести до формування особистості, яка не здатна приймати логічно обґрунтовані рішення, самостійно мислити та ставити перед собою цілі.

Ілюстративне оформлення книги також має найважливе значення у сприйнятті дитиною змісту твору. Враховуючи, що в ранньому віці фактично весь обсяг даних поступає у вигляді зорових образів, при виборі книги слід звернути увагу на використовуваний художній стиль.

Відповідно до ряду рекомендацій фахівців, не варто придбавати видання, оздоблені гротескними ілюстраціями, на яких звичні образи тварин та птахів подані зі значними змінами. Необхідно знати, що на ранніх етапах розвитку весь обсяг отриманої інформації сприймається дитиною як беззаперечно-вірний, тому при демонстрації малюнків необхідно слідкувати за логічністю наведених зображень.

Останнім часом був створений певний тренд випуску дитячої літератури, зміст якої викликає певні питання у фахівців з дитячої психології.

Здебільшого, при відсутності знань щодо останніх новинок у дитячій літературі, можна   купити книги для дітей, що належать до визнаної класики та одобрені багатьма фахівцями. В будь-якому випадку не варто при виборі книги для дитини виходити лише з рекомендацій продавця та якості поліграфічного оформлення.

Таким чином, вибір літератури є досить важливою складовою у забезпеченні правильного розвитку дитини. Зміст прочитаних книжок чинить суттєвий вплив на подальший розвиток, тому до розгляду варіантів книг потрібно підходити відповідально.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *